Kajak-kenu

2024.08.09. 17:24

Hét bajnoki cím került Balassagyarmatra

A balassagyarmati Vitalitás SE-nek 18 számban lett érmese a bajnokságon, a csapat 91 egyesületből a hetedik helyen végzett.

Nool.hu

Nagy létszámú mezőny gyűlt össze Szegeden a gyermek, kölyök, SUP, kajakpóló magyar bajnokságon és Kolonics György-emlékversenyen. A Vitalitás SE összesen 7 aranyat, 6 ezüstöt és 2 bronzot hozott haza.

Hét bajnoki cím
Ódor Barnabás három aranyat nyert
Forrás: Facebook

SUP-ban Ódor Barnabás három aranyérmet (serdülő U15-U16 6000 m, 200 m, 800 m technikai) szerzett, Pásztor Szirka a két első helye (serdülő U15-U16 6000 m, 800 m technikai) mellé egy másodikat (200 m) is bezsebelt. Pesti Anna Rozi aranyból (ifjúsági U17-U18 200 m) és ezüstből (800 m technikai) is egyet szerzett, Balla Botond a két második helye (ifjúsági U17-U18 200 m, 800 m technikai) mellett egyszer épphogy lemaradt a dobogóról. Antalicz Botond (ifjúsági U17-U18 9000 m) bronzéremnek örülhetett.

Kajakban Ódor Benedek magyar bajnoki címet szerzett (MK1 gyermek U12 2000 m), majd Vrbovszki Lizával, Pásztor Ajsával és Mogyorósi Leventével a harmadik lett (MK4 mix gyermek U12 1000 m). Cseri Áron egyéniben (MK1 kölyök U13 2000 m), valamint Csomor Petrával, Gúth Jázminnal és Antalicz Hunorral (K4 mix kölyök U13-U14 1000 m) kiegészülve is ezüstérmet szerzett.

Ódor Benedek 2000 méteren lett bajnok

A csapatvezető Ulveczki Edina közösségi oldalán osztotta meg az összes balassagyarmati eredményt:

Hárman a válogatottban

Ulveczki Edina arról számolt be, hogy három tanítványa is válogatott kerettag.

Ódor Barnabás (ifjúsági) kilencszeres magyar bajnok, nyolcszoros Magyar Kupa-győztes kajakos, SUP-os. Idén mindkét szakágban érmes lett, így SUP ifjúsági válogatottságnak örülhetett. Testvére, Ódor Benedek (kölyök) ötszörös magyar bajnok, hatszoros Magyar Kupa-győztes kajakban, Magyar Kupa győztes SUP-on, ő kajak kölyök válogatott lett. Cseri Áron (kölyök) országos bajnokságon négyszeres ezüstérmes, egyszeres bronzérmes kajakos, szintén a kölyök korcsoportban lett válogatott, másodszor is.