2024.09.09. 16:00

Három nógrádi félmaratoni, öt eredmény

Dupla tétje volt a salgótarjániak futásának.

Nool.hu

A 39. Wizz Air Budapest Félmaraton keretében rendezték meg a bő 21 kilométeres táv országos bajnokságát. Aki számított, ott volt. Mind a férfi, mind a női mezőny abszolút teljesnek tűnt a nevezési listák alapján, aki az utóbbi időben kicsit is számított a magyar hosszútávfutásban, ott volt a rajtnál, és ennek megfelelően színvonalas versenyt is hozott ez az inkább késő nyári, mint kora őszi nap.

Megyénket hárman is képviselték. A Salgótarjáni Atlétikai Club futóinak dupla tétje is volt a futásnak, hiszen a bajnoki helyezés mellett az eredményük beleszámít a klub csapatbajnokságba is. Az egyesület a másodosztálynak számító Divízió 2-ben érdekelt, a pályaversenyeket majd a hétvégén rendezik a Lantos Mihály Sportközpontban.

A két SAC-os a rajt előtt: Farkas Anna és Besze Tibor
Forrás: Beküldött fotó

A nógrádi eredmények – félmaratoni ob.
Férfiak (93 induló): 55. Besze Tibor (SAC) 1;21:54 óra.
Nők (63): 36. Szesztai Szép Eszter (Zenit SE) 1;37:27 ... 50. Farkas Anna (SAC) 1;45:21.