Tájfutás

2024.09.03. 08:57

Értékes bronzot szerzett a balassagyarmati tájfutó

Rekkenő hőségben közel háromszázan álltak rajthoz a fővárosi BEAC által rendezett rövidtávú egyéni, illetve csapatváltó Budapest-bajnokságon.

Nool.hu

A helyszín ezúttal a gépjármű forgalomtól többnyire mentes, parkos területű Pók utcai lakótelep és környéke volt. Egyéniben a tájfutó sportággal csupán két éve ismerkedő balassagyarmati ultrafutó, Tresó Gábor a szenior férfiak 40 éves korosztályában a rendkívül gyors futósebességet igénylő versenypályán a harmadik helyen zárt.

Értékes bronzot szerzett Tresó Gábor
Forrás: Beküldött fotó

A háromfős Mix csapatváltóversenyben a Salgótarjáni Dornyay SE-t képviselve, Mohácsy Ádám, illetve édesapja, dr. Mohácsy Tamás Imre állt rajthoz. A vegyes egység végül egy szoros küzdelmet követően a negyedik helyen ért célba.

Eredmények.

F40B kategória (13 induló): 3. Tresó Gábor (Balassagyarmati BBKSE) 17:36. F50B (14): 7. Kovalcsik István (Balassi BKSE) 23:52. F60B (13): 7. Kovács József (Salgótarjáni Dornyay SE) 20:40. N70B (9): 7. Novotni Tiborné (Balassi BKSE) 23:39. Nyílt technikás (6): 4. Tresó Ramóna (Balassagyarmat) 21:43.

Mix csapatváltó verseny (6): 4. Dornyay vegyes (Koczka Nikoletta, Mohácsy Ádám, dr. Mohácsy Tamás Imre) 45:21.