Adásban a város!

2 órája

Salgótarjánból szólt a Kossuth Rádió – ezért választották a várost (fotók)

Élő stúdióvá változott szombaton a nógrádi megyeszékhely főtere. Közel ötórás élő műsorral jelentkezett innen a Kossuth Rádió Országjáró című magazinműsora.

Gulyás Edina

A hazatért falvak történetéről, a szalonnasütővas hasznosságáról, az ország első bányamúzeumáról, a Nógrád Táncegyüttes hagyományápoló tevékenységéről, a palóc gasztronómia jellemzőiről, a térség természeti és épített értékeiről is hallhattak szombaton azok, akik a megfelelő frekvenciára állították készülékeiket. Salgótarjánról és környékéről szólt ugyanis a Kossuth Rádió Országjáró című élő műsora. 

Kossuth Rádió
Salgótarjánból szólt a Kossuth Rádió magazin műsora
Fotó: Vendel Lajos / Forrás: Nool

Salgótarján sokszínűségéről szólt a Kossuth Rádió műsora

Profin összeállított, tartalmas, szórakoztató, érdekes adást sugárzott a Kossuth Rádió Salgótarján főteréről. Aki hallotta a különféle témákban megszólalókat, talán más szemmel és kicsit büszkébben tekint ezentúl vármegyénk székhelyére. A közel ötórás élő műsorban ugyanis csaknem félszáz helyi jeles személyiség, szakember és lokálpatrióta szólalt meg, felsorakoztatva számos tényt és témát, amit érdemes mindenkinek megismernie. 

A hallgatóknak Murányi Bálint, Somoskőújfalu alpolgármestere mesélte el a hazatért falvak történetét, Kovács József, a Nógrád Táncegyüttes vezetője számolt be az ötven éves együttesről, de Kreicsi Bálintot, Salgótarján polgármesterét is mikrofonvégre kapták a műsorvezetők. Az Országjáró kincsesládájába ugyanis minden állomáson egy olyan tárgyat helyeznek el a házigazdák, amire büszkék, ami róluk mesél. Múlt héten Edelényben a települést ábrázoló grafikák kerültek a ládába, a vármegyeszékhely vezetője pedig egy szalonnasütővasat helyezett abba.

– Büszkék vagyunk arra, hogy ez alkalommal is megmutathatjuk városunk sokszínűségét és történelmét. Városi rangot ugyan még csak kicsivel több mint száz éve kapott Salgótarján, de a település ennél jóval régebben létezik – fogalmazott Kreicsi Bálint, aki arra is kitért, hogy a ládában elhelyezett sütővas az itt élő munkások zsenialitását jelzi, ami ötletességüknek köszönhetően honosodott meg Salgótarjánban. 

Nógrád szólt az éterben

A polgármester arra a kérdésre, hogyan képzeli el a település jövőjét, hogyan csalogatja majd vissza a városvezetés a fiatalokat kifejtette: egyik első és legfontosabb feladat, hogy Salgótarján visszaszerezze pozícióját a felsőoktatásban. Kreicsi Bálinttól Oláh Gergő séf vette át a szót, majd a gasztronómia területén maradva Szó Gellért cukrász abba is beavatta a hallgatókat hogyan került ki már két alkalommal is az ország tortája egy salgótarjáni cukrászműhelyből. 

Az ötórás élő műsorfolyam délutáni műsorrészében helyi alkotók és civil csapatok mutatkoztak be. A vendégek között volt szobrász- és festőművész, természetfilmes és legendás focista is. A nógrádi népdalok pedig a Dűvő együttesnek köszönhetően szóltak az éterben. 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a nool.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában