A DEAC U23-as együttese első idegenbeli győzelmét érte el a hétvégén.

Nool.hu

A Salgótarjáni KSE (fehér) nem bírta tartani a ritmust az utolsó negyedben

Forrás: Nool

Fotó: Szabó Péter

Szombat este folytatódott a bajnokság a Salgótarjáni KSE csapata számára az NB I/B Piros csoportjában. A salgótarjáni fiúk nem a legjobb előjelekkel várhatták a meccset, hiszen az elmúlt hat mérkőzésüket kivétel nélkül elvesztették. Azonban a vendégek sem voltak kirobbanó formában, hiszen idegenben ezelőtt még nem tudtak meccset nyerni.

Az első félidőben egyértelműen a mieink játszottak jobban, így a nagyszünetre hárompontos salgótarjáni előnnyel mehettek a felek. A folytatásban azonban egyértelműen a fiatal debreceni csapat akarata érvényesült, akik az utolsó negyedben pontosabban játszottak és győzni tudtak az SKSE ellen.

NB I/B, Piros-csoport, 14. forduló:
Salgótarjáni KSE – Debreceni EAC U23 66–74 (15–11, 22–23, 19–22, 10–18)
Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 200 néző, vezette: Menyhárt, Magyari, Szőts.
Salgótarjáni KSE: Karanfilovszki 9/6, Vas-Teplán 8/6, Cserényi Martin 2, Hargitai 12/6, Lajsz 8. Csere: Váits 11/3, Kalassai 10/6, Ormai 6, Monye M. Edző: Dániel Péter.
Debreceni EAC U23: Ságodi 15/9, Hőgye 4, Neuwirth 18/12, Hegedűs B. 2, Czermann 7. Csere: Varga S. 4, Várszegi 13/3, Csizmadia 9/3, Fekete Cs. 2, Turán, Fekete-Gál. Edző: Kádár Tamás.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–0, 8. perc: 11–9, 13. perc: 22–20, 18. perc: 34–23, 21. perc: 41–34, 25. perc: 41–43, 30. perc: 56–54, 35. perc: 57–69, 39. perc: 66–71.

Dániel Péter: – Mindenképpen voltak pozitívumok az előző fordulókhoz képest, leginkább mentalitásban, hozzáállásban léptek előre a srácok. Változtattunk néhány dolgot taktikailag is, a feladatunk az, hogy hétfőtől ugyanígy folytassuk, csiszoljuk, pontosítsuk tovább a játékunkat. Amennyiben a továbbiakban is sikerül fenntartanunk ezt az agresszivitást, ezt az intenzitást, akkor előbb-utóbb az eredmények is jönni fognak.

Kádár Tamás: – Egy nagyon fizikális mérkőzést tudtunk megnyerni, azt gondolom, teljesen megérdemelten. A második félidőben kijavítottuk azokat a hibáinkat, amelyeket az első húsz percben elkövettünk, a végén pedig koncentráltak maradtuk, leginkább ezeknek köszönhető a sikerünk. Gratulálok a srácoknak, megvan az első idegenbeli győzelmünk! Dolgozunk tovább, mert egy nagyon nehéz január áll előttünk.