2024.07.10. 15:15
Immár huszonnyolcadik alkalommal nyílt meg a zománcművészeti alkotótábor kiállítása Salgótarjánban (fotók)
A városban – természetesen nem függetlenül az itt működő ipari üzemtől – nagy hagyományai vannak az ősi múltú zománcművészetnek. Az úgymond közvetlen előzmények az előző évszázad hatvanas éveinek végéig vezethetők vissza.
1969-ben a József Attila Művelődési Központ üvegcsarnokában rendeztek először országos zománcművészeti kiállítást. Ezt követően biennálé formában volt még néhány jelentős tárlat, aztán évekig szünetelt ezen sorozat, majd a kilencvenes esztendők elején kezdetét vette egy, Czinke Ferenc festő- és grafikusművész nevéhez köthető új kezdeményezés: a nyaranta megrendezett zománcművészeti alkotótábor. E műhelyt jó néhány alkalommal Lórántné Presits Lujza, a Gagarin iskola művésztanára vezette.
Az utóbbi években újra megrendezik a Wamsler SE helyi gyárában a művésztelepet. Az elmúlt napokban, július 1. és 5. között dolgoztak a művészek a gyárban. Munkáikból kedden immár a huszonnyolcadik ilyen tárlat került a közönség elé a Balassi Bálint Könyvtár Bóna Kovács Károly Galériájában.
Zománcművészeti alkotótábor Salgótarjánban
Fotók: Vendel LajosGergely Judit mérnök, a tűzhelygyár képviseletében nyitotta meg a kiállítást: hozzáértően, figyelemmel és támogatóan beszélt az alkotótábor munkájáról. A megnyitón énekszámokkal közreműködött Vanó Zétény.
Izzik a jó kapcsolat a tűzhelygyár és a képzőművészek között Salgótarjánban (fotók)