2 órája
Hétvégi program: ingyenes színházi előadásra várják a nógrádiakat!
Balassagyarmat különleges hétvégi programmal várja az érdeklődőket november 24-én, vasárnap. A Mikszáth Kálmán Művelődési Központ kamaratermében 11 órakor mutatják be a Kaddis – Az Emlékezők Imája című felolvasószínházi előadást, amely egy regisztrációt követően ingyenesen látható.
A balassagyarmati Mikszáth Kálmán Művelődési Központ kamaratermében 11 órakor mutatják be a „Kaddis – Az Emlékezők Imája” című felolvasószínházi előadást, amely Kertész Imre Nobel-díjas író „Kaddis a meg nem született gyermekért” című művének adaptációja. Az előadás nemcsak a holokauszt áldozatainak állít emléket, hanem a művészet erejével szólít meg mindenkit, aki fontosnak tartja a múlt megértését. A hétvégi program egy igazán különleges produkció, amely az irodalom és a zene összeolvadásával hoz létre egy megrázóan bensőséges élményt. A mű során prózai szövegek és komolyzenei művek váltják egymást, olyan mesterek darabjaival, mint Bach, Bartók vagy Schönberg. Az előadást Kelemen Hanna és Szabó Sebestyén László színművészek tolmácsolják, míg a zenei részleteket Kelemen Barnabás, Kokas Katalin és Lukács Miklós közreműködésével hallhatjuk.
Ez a hétvégi program nyomot hagy a közönségben
Ez a rendhagyó hétvégi program nemcsak ingyenesen látogatható, de komoly üzenetet is hordoz: az emlékezés, a művészet és az életigenlés eszközével mutat utat egy nehéz történelmi örökség feldolgozásához. Az előadás a magyar holokauszt 80. évfordulójára emlékezve jött létre, és november 24-én az országjáró körút harmadik állomásaként érkezik Nógrád vármegyébe. A szervezők kérik, hogy az érdeklődők előzetesen regisztráljanak a [email protected] e-mail-címen, mivel a helyek száma korlátozott.
Kertész Imre eredeti műve alapján
A másfél órás produkció a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Alapítvány (KKETTK Alapítvány) felkérésére a Fesztivál Akadémia Budapest és a Kertész Imre Intézet együttműködésében valósul meg. A színpadi mű ötletét Schmidt Mária történészprofesszor, a KKETTK Alapítvány főigazgatója adta. Az előadás szövegkönyvét Ugron Zsolna József Attila-díjas író, a Kertész Imre Intézet művészeti igazgatója dramatizálta Kertész Imre eredeti műve alapján.