2024.01.29. 15:38
Hangversennyel éltették a magyarságot a salgótarjáni zeneiskolában (fotók, videó)
A magyar kultúra napja alkalmából rendeztek hangversenyt minap a salgótarjáni Váczi Gyula Alapfokú Művészeti Iskola Virág László hangversenytermében.
A hangverseny hatalmas sikert aratott
Forrás: Nool
Fotó: Vendel Lajos
A rendezvény lehetőséget adott arra, hogy a salgótarjáni művészeti iskolában fellépő zenészek és együttesek előadásán keresztül hallhasson a helyi közönség olyan zenéket, verseket, színpadi darabokat, amelyek szerves részét képezik a magyarságnak. A koncert Farkas Ferenc Régi magyar táncok című zeneművével kezdődött, melyet a Salgótarjáni Vonósnégyes játszott el.
Boros Ágnes, az estély műsorvezetője az együttes produkcióját követően nyitóbeszédében hangsúlyozta, hogy nagyobb figyelmet kell fordítanunk évezredes hagyományainknak, gyökereinknek, nemzeti tudatunk erősítésének, hogy felmutassuk és továbbadjuk a múltunkat idéző tárgyi és szellemi értékeinket, mert van mire, és van kikre büszkének lennünk. A hangverseny nem jöhetett volna létre A Szövetség Alapítvány, a salgótarjáni Zenthe Ferenc Színház, illetve a Váczi Gyula Alapfokú Művészeti Iskola szíves közreműködése nélkül, támogatói pedig a Jobb Páholy-Förster Társaság és a Silver Tüzép volt.
Sokan támogatták a koncertet
Boros Ágnes hozzátette, a résztvevők nagylelkű felajánlásából fogják tudni finanszírozni a továbbiakban a programokat, és köszönetét fejezte ki, amiért olyan sokan jelen voltak és anyagi úton támogatták a koncertet. Tóth-Beeri Szilvia, A Szövetség Alapítvány elnöke, valamint Tóth Tibor művészeti vezető tartotta meg köszöntőbeszédjét, kiemelve, hogy rendkívül fontos méltán megünnepelnünk a Magyar Kultúra Napját és visszaemlékeznünk a jelentőségére, melyre egy hangverseny kiváló alkalmat tud adni.
A színpadra lépett az est folyamán Tóth-Beeri Szilvia énekesnő, Tóth Tibor hegedűművész, Matuz Csilla zongora- és orgonaművész, akik Kodály Zoltán A csitári hegyek alatt című művét adták elő. Különböző megzenésített magyar színpadi darabokat, verseket is hallhattak a vendégek, melyeket a fellépők mutattak be, például a János Vitézből Iluska dalát, az Egy szál rózsaszált, a Királylány dalát és Jancsi belépőjét, azonban Erkel Ferenc Bánk bán című operájából Melinda áriáját és az Ölj meg engem, Bánk! című dalt is előadták.
A magyar kultúra napja alkalmából rendeztek hangversenyt a tarjáni zeneiskolában
A növendékek is bemutatkoztak
A számos szín-, ének-, és hangszerművész mellett a művészeti iskola ifjú növendékei is megmutatták, mennyire tehetségesek: Balázs Enrikó hegedűn elevenítette fel Weiner Leó Rókatáncát, Gonda Réka népdalokat énekelt, míg Vanó Zétény zongorán játszotta el Kodály Zoltántól a Székely keservest. A Zenthe Ferenc Színházból a nagy hírű Erdélyi Gábor és Máté Krisztián színművész is fellépett prózai darabokkal, verseket szavalva.
A salgótarjáni Váczi Gyula Alapfokú Művészeti Iskolában láthatta és hallhatta a közönség Bohács István nótaénekest is, akit Frei János László szintetizátoron és Tóth Tibor hegedűn kísért.
Programokból nem lesz hiány
A hangverseny hatalmas sikert aratott, hiszen több mint ötvenen vettek részt a kulturális programon. Boros Ágnes záróbeszédében kifejtette, hogy a tervek szerint számos jövőbeli rendezvénynek fog otthont adni a salgótarjáni iskola, melyeken nem csupán művészek, de az intézmény tehetséges diákjai is többet fognak porondra lépni.
Nool.hu videó
- Majdnem kisiklott az SKSE kupavonata (fotók, videó)
- Óriási erőkkel vonultak a toronyházhoz a tűzoltók – mi történt? (videó)
- Az 1956-os szabadságharc mártírjaira és a megtorlás áldozataira emlékeztek Gyarmaton (fotók, videó)
- Jól kezdett a regnáló bajnok ellen a Salgóbátony TK, mégis kikapott (videó)
- Karcagon szerepelt az SBTC (videó)