Inspiráló szakmai eszmecseréknek adott helyet a salgótarjáni partneri konferencia (videó)

Immár 19. alkalommal rendeztek partneri konferenciát Salgótarjánban, a Semmelweis Egyetem Kanizsai Dorottya Többcélú Szakképző Intézménye szervezésében. A program során elhangzó előadások lehetőséget kínáltak az egészségügy rendszeréhez tartozó résztvevőknek tudásuk bővítésére, és az egymással való párbeszédre.

Veres Edina

Forrás: Nool.hu

Fotó: Hüvösi Csaba

Partneri konferencia színhelyévé változott kedden a Semmelweis Egyetem Kanizsai Dorottya Többcélú Szakképző Intézménye aulája. A program során közel tíz előadó beszélt az iskola partnerségi palettáját érintően egy-egy különleges témáról.

program az egészségügyért
A program egyik felszólalója Kreicsi Bálint, Salgótarján polgármestere volt
Fotó: Hüvösi Csaba / Forrás: Nool.hu

Az eseményen résztvevőket Radics Sándor, az oktatási intézmény igazgatója köszöntötte elsőként. Kifejtette, hogy az iskolájuk életében az idei a 19. a partneri konferenciák sorában, amiből következik, hogy jövőre jubilál a kezdeményezés.

– Az együttműködés és a partnerség nélkülözhetetlen számunkra, illetve a közös célok elérése érdekében fontosnak tartjuk a folyamatos kapcsolattartást és párbeszédet – hangsúlyozta Radics Sándor, aki arra is rámutatott, hogy a partneri konferenciák lehetőséget kínálnak olyan hasznos és inspiráló beszélgetések lefolytatására, amelyek mindenki számára új lehetőségeket, ötleteket és megoldásokat kínálhatnak.

A programhoz fűződő gondolatait Kreicsi Bálint is megosztotta

Ezt követően Salgótarján polgármestere, Kreicsi Bálint szólt a megjelentekhez. Elárulta, hogy ő maga is az intézmény tanulója volt, igaz akkor merőben más képzéseket oktattak a középiskolában. A városvezető beszédében hangsúlyozta: véleménye szerint diákok nélkül nincs jövő, majd hozzátette: az egyik legalapvetőbb és legfontosabb tényező, ami végigkíséri egy ember életét, az az egészségügy.

– Örülök neki, hogy egy ilyen oktatási intézménye van a városnak, illetve a megyének, hiszen ezáltal hozzájárulhatunk az itt élők egészségéhez, életminőségéhez. Kiemelten fontos, hogy meg tudjuk mutatni a fiatalságnak, mennyire fontos a jelenlétük, az oktatásuk. Azt gondolom, hogy az egyik legnagyobb feladatunk nem más, minthogy megmutassuk nekik, hogy ez az életpálya, életmodell fontos és előremutató – hangsúlyozta Kreicsi Bálint.

A fiatalok felrázása jelenti a legnagyobb kihívást

A városvezető azt is hozzátette: a szóban forgó hivatás gyakorlására kiváló lehetőséget nyújt a Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház, ami a legnagyobb munkavállalói létszámmal – 1200 dolgozóval – bíró intézmény szűkebb hazánkban.

– Mi ez, ha nem stabil modell? – tette fel a költői kérdést a polgármester, aki ezután elmondta: a legnagyobb kihívást az jelenti, hogy a fiatalokat kicsit felrázzák, tanulásra noszogassák, mivel az elektronika világa és a közösségi média könnyen formálja őket, így az oktatóknak nehéz dolguk van. Végül kiemelte, hogy Salgótarján önkormányzata rendkívüli módon megbecsüli azokat az oktatókat, akik helytállnak.

A partneri konferenciát végül Mayer Andrea, a Semmelweis Egyetem Szakképző Intézmények Igazgatóságának igazgatója nyitotta meg. Kiemelte: a program remek alkalmat kínált arra, hogy a résztvevő partnerek szakmai eszmecseréket folytassanak egymással, és építő gondolatokat fogalmazzanak meg a jövőt illetően.

A kiscsoportos, szinte személyre szabott oktatás lehet a megoldás

Az igazgató elmondta továbbá, hogy az ápoló- és nővérhiány sajnálatosan az ország minden egyes szegmensét érinti, majd ezt követően a kiscsoportos oktatás jelentőségét és hatékonyságát hangsúlyozta. Hozzáfűzte: tudja, hogy a vármegyei kórházban is hasonló megoldásokat alkalmaznak, és kiemelt figyelmet szentelnek a kanizsais tanulóknak. Végül elárulta, hogy ő maga is a szinte személyre szabott, és rendkívül odafigyelő célzatos képzés megvalósításában látja a megoldást.

– Összességében a partneri konferencia előadásai is hozzájárulnak e cél eléréséhez – húzta alá Mayer Andrea.

Ezt követően elkezdődött a szakmai előadások sora, amelyek között szó esett más témák mellett például:

  • a duális képzésben való szakképzési munkaszerződés készítéséről, 
  • az iskola szociális segítéséről partneri együttműködésben,
  • a „Z generáció” tanulási szokásairól, valamint
  • a Kanizsaiban a Honvéd Kadét Program bevezetéséről, egészségügyi orientáltsággal.

A konferencia zárása után a megjelentek kötetlen beszélgetés során mélyíthették tovább „partnerségüket”.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a nool.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában