2024.09.03. 06:42
Jelentős összeggel külföldről finanszírozták a Republikon Alapítványt
A Republikon Alapítvány beszámolója szerint érkeztek külföldi pénzek Brüsszelből, illetve a Soroshoz köthető Nyílt Társadalom Alapítványtól és szervezeteitől egyaránt - derül ki a Magyar Nemzet cikkéből.
Horn Gábor, a Republikon Intézet vezetője
Forrás: MW
Fotó: Teknős Miklós
A bevallottan balliberális formációk – így például az MSZP és a Párbeszéd – munkáját segítő Republikon Alapítvány támogatóit és eredményeit nemrégiben mutatta be a lap.
Mint írják, időközben megjelent a korábbi SZDSZ-es államtitkárhoz, Horn Gáborhoz tartozó intézmény 2023-as évről szóló beszámolója is.
A Republikon Tudományos, Oktatási és Kutatási Alapítvány bevételei 2023-ban megközelítették a százmillió forintot.
Értékesítésből 5,3 millió származott, ami az egy évvel korábbi háromszorosa, miközben az egyéb bevételek soron szereplő összeg negyedével nőtt, így 91,8 milliót tett ki. A kiadások is hasonlóképp alakultak, a szervezet nagyjából nullás eredménnyel zárta az elmúlt évet. Az Európai Unió költségvetéséből vagy más államtól, nemzetközi szervezettől származó támogatások 30 százalék feletti növekedést mutattak, így meghaladták a 82 millió forintot 2023-ban.
Az szja-felajánlások hiánya azt mutatja, hogy a magyar adófizetők nem díjazták különösebben a baloldali alapítvány munkáját, miközben külföldről az összes bevétel 84 százalékát finanszírozták.
A beszámoló tanúsága szerint érkeztek külföldi pénzek a Republikonhoz Brüsszelből, illetve a Soroshoz köthető Nyílt Társadalom Alapítványtól és szervezeteitől egyaránt – nem csoda, hogy Horn „Köszönet Soros Györgynek” címmel publikált írást a HVG-n.
Az Open Society Foundations egészen pontosan 80 ezer dollárt, azaz közel 30 millió forintot küldött Hornéknak.
A Republikon Intézet Kft. eközben közel 5 millió forinttal kevesebb bevételre tett szert, mint 2022-ben, 36,3 milliónyi árbevétel folyt be a céghez. Ebből ugyan nem sok profit maradt, de a 2022-ben termelt 4,5 milliós veszteséget követően az elmúlt évet legalább 307 ezer forint pluszban zárta Horn cége.
Erzsébetváros önkormányzatával már bizonyára óvatosabban szerződik a közvélemény-kutató, miután Niedermüller Péter lebuktatta magát, és fény derült a vejéhez köthető céggel még 2021-ben kötött 6,2 millió forintos szerződésre.
Horn körei összességében nagyjából 47,5 millió forint értékben kaptak megbízásokat apósától, Niedermüllertől.
A cikk folytatása a részletekkel ITT érhető el.