Tájfutás

2024.07.17. 09:00

Salgótarjáni lett az idei Wawel kupa győztese

Lengyelországban Wysova Zdrój környéke adott otthont 43. alkalommal a 14 nemzet 620 sportolója részvételével megrendezett Wawel kupa versenysorozatnak. A Salgótarjáni Dornyay SE a klubkapcsolatnak köszönhetően több mint húsz korosztályos tájfutóval vett részt az ötfutamos sportági viadalon.

Nool.hu

Verebélyi Márton a felnőttek rövidített távú versenyében összetettben az első helyen végzett

Forrás: Beküldött fotó

A rendezők minden futamra túlnyomórészt jól futható, de nagy szintkülönbségű terepet választottak ki, miközben a versenyzőknek a kánikulai hőséggel is meg kellett birkózniuk.

Salgótarjáni lett a győztes

A tarjániak versenyzői közül utánpótlás lány korosztályokban a legelőkelőbb (9.) helyezést a 12 éveseknél induló Szikszai Boglárka érte el. Édesapja, Szikszai Szabolcs a szenior korosztályban, illetve nőknél Nagy Ákosné (utóbbi egy szoros hajrát követően) másodikként futott célba. A nyílt hosszú versenyszámban öt futam összetett időeredménye alapján Albné Bogárdi Tünde előtt Stork Joachim Gábor szerezte meg a harmadik helyezést.

Verebélyi Márton a felnőtt férfiak rövidített távú versenyében négy futam után az élről rajtolva, a zárófutamban is végig vezetve, magabiztos előny mellett nyerte meg ezt a versenyszámot.

Wawel kupa (összetett végeredmény).
Nők: W12: 9. Szikszai Boglárka 184:34 perc.
W14: 16. Balla Edina 252:21 ... 19. Korponai Jázmin 264:38.
W16: 10. Ozsvárt Enikő 304:26.
W21 rövidített táv: 6. Nagy Szilvia 228:22.
W45: 4. Décsey Emőke 271:25 ... 6. Paskuj Mátyásné Erzsébet 315:50.
W50: 2. Nagy Ákosné 232:46.
Férfiak: M20: 4. Maier Bendegúz 229:35. 5. Verebélyi Attila 265:14.
M21 rövidített táv: 1. Verebélyi Márton 215:55.
M35 rövidített táv: 2. Szikszai Szabolcs 232:26 ... 6. Verebélyi Tibor 272:41. 7. id. Molnár István 289:18.
M40: 4. Berecz Gábor 245:45 ... 12. Babka Miklós 294:52.
M50: 17. Marczis István 323:13.
Nyílt abszolút, hosszútáv: 3. Stork Joachim Gábor 457:41. 4. Albné Bogárdi Tünde 506:35.