2 órája
Minden Salgótarjánról szólt a Kossuth Rádióban
Salgótarjánban a sok probléma mellett rengeteg érték is megtalálható. Erre a Kossuth Rádió szombati adása döbbentett rá, amit a nógrádi vármegyeszékhelyről sugároztak.
Igencsak meglepődött, aki múlt szombaton a rádiós csatornák között váltogatva ismerős hangokba, emberekbe, helyszínekbe botlott. A Kossuth Rádió országjáró műsora ugyanis Salgótarjánból, Salgótarjánról szólt ezen a napon. Abban egészen biztos vagyok, hogy aki akarva vagy akár véletlenül odakapcsolt, nem válogatott tovább a kínálatban. Így voltam ezzel én is, megragadott, lebilincselt és nem engedett tovább a sok érdekes történet, ember, amelyeket az itt élőknek illene ismerniük.
Értékeinkről szólt a Kossuth Rádió műsora
Kíváncsi vagyok azonban, hogy hányan tudnák felidézni Somoskő és Somoskőújfalu, a két hazatért falu történetét? Hányan tudják, hogy az országban elsőként Salgótarjánban nyílt bányamúzeum? Hogy a szalonnasütő vas csak ezen a vidéken honos, hiszen a gyári munkások találékonyságának köszönhetjük a nyársalás eme hatékony módját? Kevesen tudják arra a kérdésre a választ: hány éve ropják rendületlenül a Nógrád Táncegyüttes tagjai és milyen tűz hajtja immár ötven éve a táncosokat? A palóc vidékre jellemző ételek közül talán már mindenki fel tud sorolni néhányat, ahogy azzal is sokan tisztában vannak, melyik salgótarjáni cukrászdából került ki immár kétszer is az ország tortája.
Nincs most lehetőség felsorolni azt a sok érdekes történetet, helyszínt, embert, amelyek a műsorban helyet kaptak. Azonban a sokszor ízes palóc tájszólással megosztott információk rávilágítottak arra: rengeteg értéket tudhatunk magunkénak. Koncentrálhatnánk erre többször, a nehézségek mellett vagy éppen helyett.