Kézilabda

17 órája

A salgótarjáni kézisek mindkét csapata nyert a hétvégén

Tökéletes hétvégét zárt a Csépe Salgótarjáni SKC, a férfiak fontos meccset nyertek a Gödöllő ellen, míg a nők a sereghajtó Mogyoród otthonában győztek.

Nool.hu

NB II., C-csoport, férfiak, 5. forduló:
Csépe Salgótarjáni SKC – Gödöllői KC 30–25 (15–12)
Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 150 néző, vezette: Nagy, Szekeres.
Salgótarján: Jónás Bálint, Toarniczky Máté (kapusok), Szabó Tamás, Tóth Patrik Róbert (3), Kónya Dávid, Fedor Bence (4), Szepesi Noel (1), Ivitz Balázs (5/1), Bedő Márk (1), Németh Kornél, Békési Dominik (7), Padla József (2), Nagy Tamás (1), Csuka Balázs Richárd (6), Kecskés Levente. Vezetőedző: Szabó Tamás.
A Gödöllő legjobb gólszerzője: Pásztor Imre (7).
Büntetések: 2, illetve 8 perc.
További eredmények: Szalézi-Kolorcity Kazincbarcika – Füzesabonyi SC 23–22, ÓAM-Ózdi Kkft. – BVSC- Zugló 48–26, Váci FKA – VS Dunakeszi 22–25.
A bajnokság állása: 1. ÓAM-Ózdi Kkft. 10, 2. Csépe Salgótarjáni SKC 9, 3. Gödöllői KC 6, 4. Váci FKA 4, 5. VS Dunakeszi 4, 6. Füzesabonyi SC 3, 7. Szalézi-Kolorcity Kazincbarcika 3, 8. BVSC- Zugló 1.
Szabó Tamás: – A mérkőzés huszadik percére megnyugtató előnybe kerültünk, ekkor azonban ismét könnyelműek, pontatlanok voltunk több esetben, így „csak” háromgólos előnnyel vonulhattunk szünetre. A második félidőben újra nagyobb előnybe tudtunk kerülni. Azt gondolom, a mérkőzést végig a kezünkben tartva, helyenként jó játékkal, jó egyéni teljesítményekkel megérdemelt győzelmet arattunk.

A Strandépítők (kékben) örülhettek a meccs végén
Fotó: Vendel Lajos / Forrás: Nool

NB II., C-csoport, nők, 4. forduló:
Mogyoródi KSK – Csépe Salgótarjáni SKC 19–31 (10–13)
Mogyoród, 50 néző, vezette: Konkoly, Oláh.
Salgótarján: Csiki Andrea, Kovács Enikő (kapusok), Jelencsity Lili (3), Ponyi Anita (8/3), Fülöp Mónika (3), Budai Rebeka (1), Golyán Anna (1), Fülöp Noémi, Vati-Nagy Petra (6), Blaskó Viviána (2), Szarvasné Kaczur Dominika Luca (3), Szarvas Nóra (4). Vezetőedző: Danyi Bence.
A Mogyoród legjobb gólszerzője: György-Kiss Kata Alexa (5).
Büntetések: 10, illetve 14 perc.
További eredmények: VS Dunakeszi – Gödi SE 29–32, Hatvani KSZSE – Vác U21 32–27, BVSC-Zugló – Eszterházy SC U21 30–26.
A bajnokság állása: 1. Gödi SE 8, 2. VS Dunakeszi 6, 3. Hatvani KSZSE 6, 4. Vác U21 4, 5. Csépe Salgótarjáni SKC 4, 6. Eszterházy SC U21 2, 7. BVSC-Zugló 2, 8. Mogyoródi KSK 0.
Danyi Bence: – Nem kezdtük jól a találkozót, támadásban és védekezésben is egyaránt küszködtünk. Azonban gyorsan sikerült rendeznünk sorainkat és a félidő végére háromgólos előnyt tudtunk felépíteni. A második játékrészben tudtuk igazán megmutatni, mire vagyunk képesek. A folyamatos emberhátrány és meghatározó játékosok elvesztése ellenére remekül küzdöttek és dolgoztak a lányok. Végig uralva a játékrészt, magabiztos győzelmet tudtunk aratni aktuális ellenfelünkkel szemben. Nagyon fontos két pont volt ez számunkra.