Tájfutás

5 órája

Esztergomból érmekkel tértek haza a nógrádi tájfutók

Hétvégén két különböző helyszínen lebonyolított tájfutóversenyen is rajthoz álltak vármegyénk sportolói.

Nool.hu

Tresó Gábor a harmadik helyen végzett az éjszakai futamon

Forrás: Beküldött fotó

Pénteken éjszaka Esztergomban vette kezdetét az a háromfutamos II. Suzuki-Esztergom kupa, mely egy új nemzetközi részvételű, Európai City Race Tour nevet viselő tájfutó-versenysorozatnak is helyt adott. Ez egy olyan új városi tájfutó esemény, amelyeket Európa híres városaiban rendeznek meg. A sorozat célja, hogy a részvevők csodálatos városi helyszíneken versenyezzenek, az ellenőrzőpontok pedig Európa legjelentősebb turisztikai látványosságainál kerülnek elhelyezésre.

A szombati II. futamon a felnőtt nők I. osztályú versenyszámában győztes spanyol vetélytárs mögött a Dornyay válogatott kerettag versenyzője Mag Fruzsina futott célba

Vármegyénk tájfutói közül az esős időben lezajlott éjszakai futamon korosztályában a balassagyarmati szenior tájfutó, Tresó Gábor a remek harmadik helyezést szerezte meg.

A vasárnapi mátrai regionális hosszútávú egyéni bajnokság küzdelme miatt a Salgótarjáni Dornyay SE tájfutói, egy versenyzőjétől eltekintve, csak a szombati második futamon álltak rajthoz. A középtávú megmérettetés során szenioroknál az M5A kategóriában Babka Miklós (Dornyay) lett a futamgyőztes, mögötte Tresó Gábor végzett.
Felnőtt nőknél a győztes spanyol Prieto Maria mögött Mag Fruzsina (Dornyay) szerezte meg a második helyezést.
Nyílt kategóriában ugyancsak ezüstérmes helyen zárt Alb Péter, a serdülő fiúknál Kadlót Ákos, illetve a felnőtt nőknél a rövidített távon Sramkó Réka (mindkettő Dornyay) bronzéremmel térhetett haza.

Az esztergomi versenysorozaton mindhárom futamot (összetett díjazás) két gyarmati, Tresó Gábor és Kovalcsik István, valamint nőknél salgótarjáni színeket képviselő Paskuj Mátyásné Erzsébet teljesítette.

Eredmények.
I. futam (Királyi városrész, éjszakai). M45A (13 induló): 3. Tresó Gábor (Balassagyarmati Balassi BKSE) ... 7. Babka Miklós. M55A (23): 6. Kovalcsik István (BBKSE). W45A (11): 5. Paskuj Mátyásné Erzsébet. W70A (1): 1. Novotni Tiborné (BBKSE).

II. futam (Bánom lakónegyed). W21A (12): 2. Mag Fruzsina. W21Br (4): 3. Sramkó Réka. W14B (7): 6. Szikszai Boglárka. W45A (18): 6. Décsey Emőke ... 13. Paskuj Mátyásné Erzsébet. W50A (17): 4. Nagy Ákosné. M14B (15): 3. Kadlót Ákos. M18B (7): 6. Alb Zalán. M45A (13): 1. Babka Miklós ... 2. Tresó Gábor ... 6. Szikszai Szabolcs. M55A (30): 6. Szandi Péter ... 16. Kovalcsik István. M60A (12): 8. Sramkó Tibor. Nyílt (19): 2. Alb Péter ... 13. Albné Bogárdi Tünde.

III. záró futam (Várhegy). M45A (18): 4. Tresó Gábor ... 8. Paskuj Mátyásné Erzsébet. M55A (29): 13. Kovalcsik István.

(Az egyesület nélkül felsoroltak a Dornyav SE versenyzői.)