Tájfutás

2 órája

Bajnokok lettek a szenior salgótarjáni tájfutók

Az idei pontbegyűjtő országos csapatbajnokságra a hosszútávú egyéni bajnoksággal azonos helyszínen, azaz a Pilis hegységben lévő Sikárosi vadászház környékén került sor.

Nool.hu

A Dornyay szenior csapata (Kovács József, Erdélyi Gyula, dr. Mohácsy Tamás Imre) bajnoki címet szerzett

Forrás: Beküldött fotó

Az előző napon rendezett egyéni hosszútávú bajnokságon elért sikereket a csapatbajnokságon is folytatták szűkebb hazánk tájfutói. A junior férfiaknál a Maier Bendegúz, Verebélyi Attila és Marosszéky Péter alkotta Dornyay-csapat a negyedik helyen ért célba.

A Balassi BKSE triója (Kovács Gábor, Kovács Zoltán, Kovács Péter) bronzérmes helyen zárt

A szenior férfiaknál több nógrádi egység is jól szerepelt. Az F165A kategóriában a balassagyarmati Kovács-testvérek által alkotott Balassi BKSE csapatát eredményhirdetéskor a dobogó harmadik fokára szólították ki. Idősebbeknél a Dornyay egységei közül F185 A kategóriában Győri László betegsége miatt váratlanul a mátrakeresztesi Erdélyi Gyula ugrott be a tarjániak elsőszámú csapatába. A versenypályán a bajnoki címre esélyes OSC csapata hibázott, így két pécsi csapat mellett a Dornyay-nak is nagyobb esélye lett a bajnoki cím megszerzésére. Végül a nógrádiak nem kis örömére az országos bajnoki címet magabiztos időelőny mellett az Erdélyi Gyula, Kovács József, dr. Mohácsy Tamás összeállítású Dornyay I. csapata szerezte meg. Mellette a Dornyay II. egysége (Pelyhe Dénes, Marczis István, Sramkó Tibor összeállításában) a szenior bajnoki pontokat eredményező hatodik helyen ért célba.

A POCSB végeredménye.

Serdülő lány, A kategória (13 csapat, táv: 3,0 km , szintkülönbség: 85 méter, 16 ellenőrző pont): 11. Salgótarjáni Dornyay SE (Korponai Jázmin, Balla Edina, Szikszai Boglárka) 86:27 perc. Junior férfi A (7, 5,4 km, 265 m, 35 ep): 4. Dornyay SE (Maier Bendegúz, Verebélyi Attila, Marosszéky Péter) 107:30.

Szeniorok. N135A (16, 3,1 km, 105 m, 26 ep): 9. Dornyay SE (Boros Anna, Nagy Ákosné, Décsey Emőke) 92:08. N185A (6, 2,8 km, 75 m, 14 ep): 4. Balassagyarmati Balassi BKSE (Novotni Tiborné, Őzse Ágnes, Jakubecz Andrea) 60:05. F135A (26, 4,2 km, 195 m, 34 ep): a Dornyay csapata kiesett. F165A (19, 3,8 km, 155 m, 28 ep): 3. Balassi BKSE (Kovács Gábor, Kovács Péter, Kovács Zoltán) 67:15. F185A (14, 3,4 km, 135 m, 21 ep): 1. Dornyay SE I. (Erdélyi Gyula, Kovács József, dr. Mohácsy Tamás Imre) 56:42 ... 6. Dornyay SE II. (Pelyhe Dénes, Marczis István, Sramkó Tibor) 78:12.

Különleges bajnokság volt

A sportág egyik legkülönösebb bajnoki formájában, a pontbegyüjtőben 3 fős csapatok küzdenek meg egymással. A tagoknak egymás között fel kell osztani a szabadon fogható ellenőrző pontokat, melyet öntevékenyen saját maguknak kell berajzolniuk a térképeikre. Ezen feladatok elvégzése után kezdhetik meg a versenypályák teljesítését. A csapatok záró időeredményét a harmadik futó célba érkezése alapján állapítják meg.

Egyéniben is indultak

A csapatbajnokság mellett a csapatokba be nem került versenyzők részére abszolút értékelésű egyéni versenyszámokat is lebonyolítottak, ahol két balassagyarmati  tájfutó is rajthoz állt.

Eredmények.
Nyílt K kategória (46 induló, 2,6 km, 50 m, 7 ep): 14. Krecsmarik Áron (BBKSE) 25:29. Nyílt technikás hosszútáv (30, 7,3 km, 360 m, 12 ep): 11. Tresó Gábor (BBKSE) 111:04.