Atlétika

2024.09.05. 18:24

A Duna alatt futottak a szécsényiek

Száraz lábbal keltek át a Duna alatt a Szécsényi Amatőr Futók Társaságának sportolói.

Nool.hu

A Duna Menti Regionális Vízmű Zrt. nemrég megnyitotta a Nagymaros és a Visegrád közötti közműalagutat, amely a Duna medre alatt húzódik. A vízfelszín alatt 15 méterrel húzódó alagút 550 méter hosszú, három méter átmérőjű, falvastagsága pedig fél méter.

A szécsényiek a Duna alatt
Forrás: Facebook

A Magyarországon egyedülálló alagútban rendezték meg a Dupla kanyar futóversenyt, amelynek a mottója a száraz lábbal a Duna alatt volt. A rajt a nagymarosi focipályánál volt, míg a célnak a visegrádi focipálya adott otthont.

Duna alatt: négyen is részt vettek a különlegesen versenyen

A Szécsényi Amatőr Futók Társasága (SZAFT) közösségi oldalán számoltak be arról, hogy négyen is részt vettek a különleges versenyen. Az öt kilométer hosszú penzumon Sótér Vilmos Zsolt (28:11 perc), Czele János (32:10) és Czele Jánosné (32:10) indult. A 12 kilométeres távon Bartus Ferenc (49:12) a korcsoportjában a harmadik helyen ért célba.