Közgyűlésen történt

8 órája

Az öt salgótarjáni ellenzéki képviselőből csak három alkot közös frakciót

A salgótarjáni közgyűlés október utolsó napján tartott ülésén történt meg a testületben kialakult képviselőcsoportok ismertetésére. A frakció összetételében a várost vezető oldalon nincs meglepetés, az ellenzéki térfélen azonban úgy tűnik, már nincs meg a négy hónappal ezelőtti önkormányzati választáson látott szoros összefogás.

Kéri István

Kreicsi Bálint polgármester az ülés elején ismertette: a közgyűlésen belül megalakultak a frakciók. A június 9-i választások eredményeként a Fidesz- KDNP és a Hajrá, Salgótarján! Egyesület által a közgyűlésbe bekerült képviselők egységesen, kilenc fővel alakítottak frakciót. Képviselőcsoportjuk vezetője Fenyvesi Gábor, helyettese Szabó Csaba, további tagjai pedig Dankóné Lukács Judit, Kreicsi Bálint, Kisbali Gábor, Korponai Tamás, Papp Marcell, Tolnai Sándor és Turcsány László.

A közgyűlésen a képviselőcsoportokat is ismertették
A közgyűlésen a képviselőcsoportokat is ismertették
Fotó: Vendel Lajos / Forrás: Nool.hu

A Salgótarján, Szeretem! Egyesület frakciója három fővel alakult meg, a képviselőcsoportot Molnár Károly vezeti, helyettese Klajban János, a frakció tagja továbbá dr. Huszár Máté is. Bár a négy hónappal ezelőtti önkormányzati választáson még az előbb említett három képviselővel együtt, azonos politikai szövetség jelöltjeként (a Demokratikus Koalíció, a Jobbik, az MSZP, a Párbeszéd és a Salgótarján, Szeretem! Egyesület együttes támogatásával) kérték a salgótarjániak bizalmát a képviselőségre és egyben a város vezetésére, de nem lépett be ebbe a frakcióba Godó Beatrix és Kántor Zoltán sem.

A Jobb Páholy Egyesület kompenzációs listáról mandátumot szerző képviselője, Eötvös Mihály szintén nem csatlakozott egyik frakcióhoz sem.

Godó Beatrix már az alakuló közgyűlésen felszólalt Molnár Károly ellen

Az ellenzéki egyet nem értésnek már volt előjele. Godó Beatrix (a Demokratikus Koalíció kelet-nógrádi választókerületi elnöke) még az alakuló közgyűlésen szólalt fel annál a napirendi pontnál, amelynek keretében a Fidesz-KDNP városvezetés éppen koordinációs tanácsnoki feladattal bízta meg Molnár Károlyt. A közgyűlésbe az ellenzéki összefogás közös kompenzációs listáján szerzett mandátummal bekerült Godó Beatrix felelőtlenségnek nevezte a megbízást, tekintettel a város nehéz gazdálkodási helyzetére. Elsősorban a tanácsnoki kinevezéssel együtt járó kiadást tekintette aggályosnak.

Ennek mértékéről egyenesen azt mondta: szerinte ez olyan, mintha újra egy harmadik alpolgármestere lenne a városnak. Az önkormányzat szervezeti és működési szabályzatából ugyanakkor egyértelműen kiderül: a tanácsnoki megbízás honoráriuma nincs – és nem is volt soha – egy szinten az alpolgármesteri fizetéssel, az utóbbinak pontosan negyede.

A Demokratikus Koalíció közreműködésével regnált, leköszönt városvezetésben három alpolgármester tevékenykedett (egy-egy az MSZP, a DK és a Jobbik oldaláról), emellett két tanácsnok volt megbízva (a várost vezető politikai oldalról Homoga László közbiztonsági tanácsnoknak, míg az akkori ellenzék, a Fidesz-KDNP oldaláról Fenyvesi Gábor a kormányzati kapcsolatokkal és koordinációval kapcsolatos feladatok ellátásával megbízott tanácsnoknak). Ezzel szemben most Molnár Károly koordinációs tanácsnoki megbízatásával együtt is három „kinevezett tisztséggel” bír az új közgyűlés: két alpolgármesterrel és egy tanácsnokkal.

Tehát amíg az előző ciklusban öt ilyen kinevezett pozíció volt, és abból négy a regnáló városvezetéshez kötődött, most mindössze kettő kötődik a hatalomra került politikai szövetséghez és változatlanul egy az ellenzéki oldalhoz.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a nool.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában