2019.02.23. 11:03
Ásványokat tanulmányoztak a szécsényi diákok
Rendhagyó, kiállítással egybekötött természetismereti órákat tartott az esztergomi Geoda Intézet munkatársa a Páter Bárkányi Általános Iskola és Gimnáziumban.
A tanulók megismerték az ásványok tulajdonságait, keletkezésük eredetét és választ kaptak kémiai összetételükre is
Forrás: NMH
Fotó: Sz.F.
Bihari Beatrix, az intézet munkatársa az elmúlt hét folyamán járt az iskolában, ahol figyelembe vette a diákok életkorát és az óra menetének alakulásába is bevonta őket.
A tanulók többek között arra a kérdésükre is választ kaphattak, hogy mi a különbség az ásvány és a kőzet között. Nos, az ásvány a kőzetek, az ércek homogén összetevője. A rendhagyó természetismereti órán szó volt a Kárpát-medence kialakulásáról és a jégkorszakról is. A diákok kézbe vehették a hazánk területéről, a jégkorszak idejéből származó mamut- és medvefogakat.
Megvizsgálhattak három meteoritot, megbeszélték, hogyan kerültek a földre és mi az összetételük. A kiállításon harmincféle ásványi anyagot, meteoritokat, jégkorszaki állati fogakat tanulmányozhattak a diákok.
A rendhagyó természeti óra jól kiegészítette a tanórai anyagot és néhány diák érdeklődését komolyabban is felkeltette a téma iránt.