2023.10.16. 08:07
Elismerték a rétsági vállalkozás tevékenységét: másfél tucat embert foglalkoztat
A Vállalkozók az Innovációért – Csillik Zoltán-díjat idén Puskás Zsolt és Puskás Tünde, az Exasol Kft. tulajdonosai, ügyvezetői vehették át nemrégiben a Nógrád vármegyei Prima-gálán, Balassagyarmaton.
A Vállalkozók az Innovációért – Csillik Zoltán-díjat idén Puskás Zsolt és Puskás Tünde, az Exasol Kft. tulajdonosai, ügyvezetői vehették át
Forrás: Nool
Fotó: Lukács Zsófia
Az elismerést 2010-ben alapította a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Nógrád Megyei Szervezete a kiváló szakember, Csillik Zoltán emlékére. 2019-ben a VOSZ Nógrád megyei szervezetét az a megtiszteltetés érte, hogy a tizedik évébe lépett díj tárgyi ajándékaként Párkányi Raab Péter szobrászművész alkotását adhatja át. A díjat idén Puskás Zsolt és Puskás Tünde a rétsági Exasol Kft. tulajdonosai, ügyvezetői vehették át.
A cég fő tevékenységi köre a lézeres mikromegmunkálás. Ezen technológia segítséglével precíziós alkatrészek gyártása folyik, amelyet az orvosi műszerészet, a finommechanika, illetve az elektronika területén hasznosítanak.
– Nagy megtiszteltetés számunkra a díj és az, hogy mások is fontosnak tartják azt, amiért mindennap dolgozunk. Ez erőt, újabb lendületet ad ahhoz, hogy ezen az úton haladjunk tovább, az innovációval foglalkozzunk és más vállalkozásokat is támogassunk abban, hogy ugyanolyan sikeres lehessen, mint a miénk – mondta el portálunknak Puskás Zsolt.
Arra is kitért, hogy most elsődleges szempont a cég stabilizálása. – Mivel gyorsan növekedtünk, ezért most a vállalkozáson belüli csoportok erősítésére koncentrálunk. A fiatal, kezdő vállalkozóknak pedig azt tanácsolnám, hogy ne féljenek belevágni, és ne rettegjenek a kudarctól! – hangsúlyozta az ügyvezető.
Puskás Zsolt feleségével és újszülött gyermekükkel 2010-ben költözött Budapestről Szendehelyre. Mindketten Magyarország határain kívül látták meg a napvilágot, Zsolt a Délvidéken, Zentán, Tünde pedig a Partiumban, Nagyváradon. Tanulmányaikat Budapesten, a műszaki-, illetve a közgazdasági egyetemen végezték. Egy kirándulás alkalmával szerettek bele a nógrádi tájba, és úgy gondolták, hogy születendő gyermekeiket is itt szeretnék felnevelni.
Házuk szuterénjét kinőve, kibéreltek Rétságon egy pusztulásra ítélt ipari épületet. Elsődleges céljuk az volt, hogy a több mint 5000 négyzetméteres épületben saját maguk részére kialakítsanak egy gyártóterületet, továbbá létrehoztak egy inkubációs központot is. Így az Exasol Kft. többéves kutatói- és innovációs tapasztalatait megosztva, a CNC vezérelt ipari lézerek segítségével olyan kezdő vállalkozásokat is segít, amelyek termékötleteiknek a megvalósításához költséghatékony megoldást keresnek, ahol akár egy projekt erejéig saját gyártói bázissal rendelkező helyet találnak.
Jelenleg az Exasol Kft.- nél 18 ember dolgozik, az inkubációs központban pedig több startup cég is bontogatja szárnyait. Ezen kívül egy-két gyártónak is helyett tudtak biztosítani az épületben – hangzott el a díjátadón a vállalkozásról.