2019.05.01. 09:41
Nógrádban alakult meg először a vállalkozók szervezete
Sokak számára bizonyára meglepetésként hatott a minap, hogy az 1988-ban létrejött Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének első megyei szervezete csak 11 évvel később és éppen Nógrád megyében alakult meg, 1999. február 23-án.
Czékmánné Kelecsény Ágnes, Dániel Zoltán, Szabó Lajos
Forrás: NMH
Fotó: Ladóczki Balázs
Nemrég a megyeszékhelyen, a Hello Caféban tartott közgyűlés ezért mind tartalmában, mind a külsőségeket tekintve ünnepi volt.
A vállalkozók képviselőit és a vendégeket – köztük a megye és a város több vezetőjét – Czékmánné Kelecsény Ágnes elnök köszöntötte. Felidézte az 1988-ban, illetve 1999-ben történteket, hangsúlyozván azt a küldetést, amelyet a deklaráltan politikafüggetlen szervezet a tagsága érdekében, a magyar gazdaság szolgálatában megtett a legendás elnök, Demján Sándor vezetésével. Akár szimbolikus gesztusként is értelmezhető, hogy a két évtizeddel ezelőtti alapító megyei elnökség – amelynek élén Gazsi Ferenc állt – két alelnöke, Egyed Lajos és Vass Miklós emléklapot és a megyei napilap akkori számát kapta meg, amely hírt adott az eseményről.
Czékmánné Kelecsény Ágnes beszámolójában kiemelte, hogy a jelenlegi vezetés és az áldozatkész tagság is igyekszik méltó lenni a gazdag szellemi örökséghez és a legjobb tudása szerint hozzájárulni a gazdaságfejlesztéshez, a társadalmi szerepvállalás kiteljesítéséhez. Erre utalnak a 2018-as esztendő eredményei is, amelyek közül – többek között a kis- és középvállalkozások számára fontos Széchenyi Kártya-konstrukciókat, a vállalkozói és a nyugdíjasok fórumait, a fiatalok kezdeményezéseihez, a felnőttoktatáshoz, a Salgótarjáni Nemzetközi Dixielandfesztivál megrendezéséhez nyújtott támogatásokat, a különböző önkormányzatokkal, szervezetekkel (például az iparkamarával kialakított) kapcsolatokat, az együttműködés eredményes formáit emelte ki.
Czékmánné Kelecsény Ágnes felhívta a figyelmet a szervezet új honlapjára, amely ebben a formájában hiánypótló szerepet tölt be. Részletesen is szó esett a megyei Prima díj jelölésének, odaítélésének folyamatáról, amelynek záróünnepségét egy ideje már minden évben más helyszínen rendezik meg színvonalas műsor kíséretében. 2018-ban Romhány volt a házigazda. Az elnök megismételte a legutóbb kitüntetettek névsorát, azokét is, akik a budapesti, a MÜPÁ-ban rendezett gálaesten vehették át megérdemelt elismeréseiket.
Az elnökség beszámolójának elfogadását és az idei tervek jóváhagyását követően került sor a 2019-ben 16. évadára készülő Muzsikál az Erdő című sokrétű rendezvénysorozat – amely a zenei programok mellett tartalmaz képzőművészeti kiállításokat, ismeretterjesztő előadásokat, sétákat, termék- és gasztronómiai bemutatókat, gyermekműsorokat, baráti találkozókat stb. – Salgótarján önkormányzata és a VOSZ megyei szervezete megállapodásának aláírására. A dokumentumot a VOSZ nevében Czékmánné Kelecsény Ágnes, a város részéről Dániel Zoltán alpolgármester, valamint a Muzsikál az Erdő Alapítvány elnöke, Szabó Lajos írt alá.
A következő napirendi pont keretében a hatékonyabb fejlesztési programokat segítő Ipar 4.0 mintagyárak projekt jellemzőit ismertette a salgótarjáni származású Hegedűs Szilveszter operatív vezető és iparfejlesztési tanácsadó.
Szorosan kapcsolódott a hivatalos programhoz a József Attila Művelődési Központ üvegcsarnokában Kolozsvári Grandpierre Miklós, Honton élő legutóbbi Prima díjas festőművész első kiállításának megnyitása. Az ott megjelenteket Balogh Katalin, a Salgótarjáni Rendezvény- és Médiaközpont Nonprofit Kft. igazgatója – aki évekig háziasszonya volt a Prima díjakat átadó ünnepségeknek – köszöntötte, a tárlatot Birkás Babett design- és művészetmenedzser, a Dornyay Béla Múzeum munkatársa ajánlotta a közönség figyelmébe.
Az eseményt megtisztelte személyes részvételével Demján Sándor özvegye is.