2019.06.18. 17:34
Piacon a világ első 8K OLED televíziója
A 88 hüvelykes 8K OLED TV ütős képminőséget kínál az LG piacvezető OLED technológiájával.
Forrás: Shutterstock
Dél-Koreában kezdik a világ első 8K OLED televíziójának (88Z9) értékesítését. A készülék Észak-Amerikában és Európában a harmadik negyedévben lesz elérhető.
Az LG eddigi legnagyobb OLED televízióján, a 8K OLED TV-n jól érvényesülnek az OLED előnyei a hagyományos LED-kijelzőkhöz képest. A készülék speciális panelje 33 millió önálló fénykibocsátásra képes képpontból áll, melyek a végtelen kontrasztarány és a tökéletes fekete megjelenítése mellett élethű színeket kínálnak széles betekintési szög esetén is.
A 8K Ultra HD felbontás a full HD-hoz képest tizenhatszoros, az UHD-hoz képest pedig négyszeres mennyiségű képpontot jelent: ennek köszönhetően a 88 hüvelykes televízió 7680 x 4320 pixelével szokatlan képélességet biztosít.
A tévé 8K OLED paneljének teljesítményét a gyártó második generációs α (Alpha) 9 Gen 2 8K intelligens processzora erősíti, amely mélytanulási technológiával és hatalmas vizuális adatbázis használatával javítja a kép- és hangminőséget.
Felskálázva a tartalmakat 8K-ra
A chip a lejátszott tartalom forrását és minőségét elemezve képes a beállításokat optimalizálni.
Az α9 Gen 2 8K processzor révén az LG 88 hüvelykes televíziója fejlett jelfeldolgozási képességeket kínál: a 4K OLED készülékek négylépéses zajcsökkentéséhez képest a 8K felbontású tévé beépített hatlépéses zajcsökkentési technológiát alkalmaz.
Ennek köszönhetően a televízió a lehető legélethűbb 8K képet jeleníti meg a 4K (3840 x 2160) vagy 2K (1920 x 1080) tartalmak felskálázásakor is. A processzor ráadásul a környezeti jellemzők elemzése nyomán képes beállítani a kijelző ideális fényerejét.
Majd a tévé eldönti
Az LG 88Z9 hangminőségét egy olyan intelligens algoritmus teszi teljessé, amely képes a kétcsatornás hangot virtuális 5.1-es térhangzássá alakítani.
A gépi mélytanulás jelentősen javítja a hangzást, hiszen a készülék a lejátszott tartalom forrásának azonosítása és elemzése nyomán a filmeknél erőteljesebb hanghatásokat, a zenénél mélyebb basszust, sportközvetítések esetén pedig tisztább beszédhangokat képes megszólaltatni. A felhasználók a tévénézés körülményeihez igazíthatják a hangbeállításokat, vagy a tévére bízhatják, hogy az a környezeti jellemzők alapján teremtse meg a legjobb hangzást.
A készülék beépítve kínálja majd a Google és az Amazon hangalapú asszisztenseit.
Borítókép: Shutterstock