Tájékozódási futás

2024.04.22. 17:50

Regionális döntőn és középtávú bajnokságon bizonyíthattak a nógrádi tájfutók

Maier Bendegúz és Szikszai Boglárka aranyérme mellett számos dobogós helyet szereztek a nógrádi sportolók.

Nool.hu

Maier Bendegúz aranyérmet szerzett Felsőtárkányban

Forrás: Beküldött fotó

Hűvös időjárást kifogva, közel kettőszáz induló mellett, Felsőtárkány Varró-völgy környékén bonyolította le az Egri Spartacus egyesülete az idei regionális tájékozódási futó diákolimpiát illetve a regionális középtávú egyéni bajnokságot.

A három érdekelt vármegye Heves-Jász-Nagykun-Szolnok és Nógrád korosztályos versenyzői ezúttal komoly szintkülönbséget jelentő versenypályákon abszolút értékelés mellett küzdöttek meg egymással.
A legidősebb FVI. fiú korosztályban magabiztos fölénnyel lett abszolút diákolimpiai bajnok a Bolyai János Gimnázium tanulója Maier Bendegúz, aki egyben a Dornyay versenyzője is. Mellette a legfiatalabb fiúknál Horváth Attila, lányoknál pedig elsöprő sikerként az első négy helyen tarjániak végeztek. Ebben a versenyszámban Mag Lelle nyert.

NIII korosztályában Szikszai Boglárka abszolút elsősége mellett szerzett vármegyei bajnoki címet . Érmesként jutott tovább korosztályában az országos diákolimpiára Kadlót Dóra, Korponai Jázmin, Ozsvárt Enikő, Győrffy Zoé, Szabó Dorina, Csák Lénárd Péter, Molnár Zsombor, Molnár István, Verebélyi Attila.

A diákok versengésével egyidőben került sor a regionális középtávú egyéni bajnokság küzdelmére. Szenioroknál az F65 B kategória abszolút értékelése során a legjobb időt a Dornyay versenyzője Kovács József futotta, mögötte klubtársa Pelyhe Dénes végzett. Nőknél Boros Anna sima győzelmet szerzett. Korosztályától fiatalabb kategóriában Sramkó Tibor, a nyílt versenyszámban pedig a HUFEZE-Pásztó tájfutója Zentai József a harmadik helyen zárt.

Az országos diákolimpia döntőjére május 11-12-én Soltvadkert környékén kerül sor.

Nógrád vármegye versenyzőinek abszolút helyezései:(A legelőkelőbb helyezést elérők egyben elnyerték Nógrád Vármegye diákolimpiai illetve megyei középtávú bajnoki címét is)

F-II korosztály: Légvonaltáv: 2,0 km 70 m szintkülönbség, 6 elektronikus ellenőrző pont, 7. Huszár Mátyás Általános Iskola és Kollégium Salgótarján, 30:25 perc.
F-III: 2,4 km 95 m 7 ep. 5. Kadlót Ákos ÁIK. Salgótarján, 29:02.
F-IV: 3,9 km 130 m 9 ep.5.Tóth-Nán Tamás Bolyai János Gimnázium Salgótarján, 63:36.
F-V: 5,0 km 220 m 14 ep.3.Molnár István Bolyai Gimnázium, 66:00.
F-VI: 5,7 km 250 m 14 ep. 1. Maier Bendegúz, 55:24 3. Verebélyi Attila, 61:53 4. Alb Zalán, 65:33 7. Marosszéky Péter, 91:08 (mindannyian Bolyai Gimnázium).
N-II: 2,0 km 70 m 6 ep. 2. Kadlót Dóra ÁIK. Salgótarján, 23:55.
N-III: 2,3 km 100 m 6 ep. 1. Szikszai Boglárka ÁIK. Salgótarján, 29:02.
N-IV: 3,1 km 125 m 8 ep. 2. Korponai Jázmin ÁIK. Salgótarján, 51:28. 3. Ozsvárt Enikő Cogito Ált. Isk. és AMI. Salgótarján, 53:53 4. Balla Edina ÁIK.Salgótarján, 60:32.
N-V: 4,5 km 170 m 10 ep. 5. Marosszéky Panna 2:14:15 Bolyai Gimnázium.
F10DK: 2,0 km 70 m 6 ep. 1. Horváth Attila, 32:16. 2-3.Csák Lénárd Péter és Molnár Zsombor, 32:20.
N10DK: 2,0 km 70 m 6 ep. 1. Mag Lelle, 32:22. 2. Győrffy Zoé, 33:54. 3. Szabó Dorina, 33:58. 4. Halmosi Gréta, 34:15.